Od czwartku (20 stycznia), MZK będzie testował kolejny elektryczny autobus. Tym razem będzie to, produkowany w Poznaniu,Solaris Urbino 12. Jeśli uda się szybko przygotować pojazd – wyruszy na trasę już dzisiaj.

– Nasi pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z przejazdów tym autobusem, przetestowania go i podzielenia się wrażeniami na naszym profilu na Facebooku – mówi Michał Palewicz, główny ekonomista MZK. – Pojazd będzie obsługiwał linie komunikacyjne nr 6 i 26.

Autobus ma 12 metrów długości, 66 miejsc pasażerskich, w tym 44 siedzące. Jest niskopodłogowy i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Zamontowana w nim bateria pozwoli na przejazd około 250 km. Pojazd wyposażono także w efektywną i ekologiczną klimatyzację z pompą ciepła. Ciekawostką jest brak lusterek dla kierowcy. Ich rolę przejęły zewnętrzne kamery. Obraz z nich wyświetlany jest na monitorach.

Solaris posiada inny system biletowy niż ten, który jest stosowany w Jeleniej Górze. Bilet na przejazd będzie można kupić jednak w autobusie u kontrolera.

Autobus pozostanie w Jeleniej Górze około tygodnia.

Fot. MZK

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.