Dolny Śląsk zawitał na EXPO 2020 w Dubaju. W ramach naszej wystawy, pod nazwą „Sztuka. Woda. Tajemnica”, przygotowanej w porozumieniu z Hydropolis, pokazywany jest nasz region przez pryzmat wartości wody. Ponadto w ramach Tygodnia Regionalnego zaprezentowane będzie, to, co najlepsze w naszym województwie. Są to m.in. Zakłady ceramiczne „Bolesławiec”, kryształy z Huty Julia, Stawy Milickie oraz najnowsze technologie ukazujące chociażby hologramy naszych największych zabytków.

Na stoisku Dolnego Śląska odwiedzający znajdą takie eksponaty jak „Ogień z wody”, instalację „Deszcz” oraz „trzy filiżanki”, które symbolizują najważniejsze nurty gospodarcze w regionie – ceramikę, miedź i kryształ. Można również obejrzeć kolekcję autorskich sukien wykonanych przez projektantkę Ewę Stepaniuk, inspirowanych historią Polski, jak i również znaleźć innowacyjne wynalazki lokalnych start-upów.

W delegacji uczestniczą władze województwa, radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a także, w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” dolnośląscy przedsiębiorcy.

EXPO w Dubaju odwiedzi ok. 18 mln osób z całego świata, którzy będą mieli okazję poznać walory naszej rodzimej gospodarki, nauki, turystyki i biznesu. To dla Dolnego Śląska” doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, handlowych i promowania regionalnych produktów- mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

W Dubaju prezentuje się dwieście państw i organizacji. W programie gospodarczym, złożonym z kilkunastu różnych inicjatyw, weźmie udział łącznie blisko 2,5 tys. polskich firm, wśród nich również te z Dolnego Śląska. Wczoraj (5.12) odbył się Wieczorów Dolnośląski. Dzisiaj (6.12) będzie miało miejsce Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze.

1 Komentarz

  1. Super impreza, przepiękna ekspozycja i produkty. Warto pokazywać nasze wyroby na rynkach zagranicznych szczególnie w Azji. Pozdrawia,

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.