Najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu grodu nad Kwisą Festiwal LAWA odbędzie się 20 i 21 sierpnia na lubańskim rynku. Wystąpią między innymi Damian Skóra, Babylon Tribiute Band. Z kolei po występie Agaty Hylińskiej & Aretaya na scenie pojawi się The Nierobbers oraz Abradab. Na zakończenie usłyszycie Tadeusza Seiberta.

W sobotę 21 sierpnia będziemy mogli posłuchać występów lokalnych zespołów, obejrzeć film pod chmurką, posłuchać na żywo muzyki filmowej, a także pośmiać się podczas występu Damiana Skóry. Ktoś zapyta, a kto to taki? To osoba rzutka, krzepka, ochocza oraz łysa, trochę nerwus. Posiada balkon, ale kiedyś chciałby psa…Skóra ma na koncie kilka wygranych konkursów komediowych, występów telewizyjnych. A co czeka nas w niedzielę, 22 siepnia?

Zabawę rozpocznie Babylon Tribiute Band. Z kolei po występie Agaty Hylińskiej & Aretaya na scenie pojawi się The Nierobbers. To „młody”, obiecujący zespół rodem z Elbląga. Porusza się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej pachnącym również wiatrem i wodą. Swoje 5 minut będą mieli także fani hip-hopu. O godzinie 17 wystąpi Abradab. Pochodzi ze Śląska, a hip-hopem zainteresował się na początku lat dziewięćdziesiątych. Miał wówczas 14 lat. Razem z Joką i Magikiem założył kultowy skład Kaliber 44. Jest mistrzem słowa, jego teksty pełne są trafnych porównań, świetnych rymów i gry słownej. Oprócz pisania tekstów Abradab jest też bardzo dobrym producentem, co udowadniał każdą z płyt, które były wydawane jako Kaliber 44 i jako jego solówki. Wraz z nim na scenie zaprezentuje się Rahim i Kleszcz we wspólnym projekcie ARKanoid.

Gwiazdą wieczoru 20. Edycji LAWY będzie natomiast Tadeusz Seibert. Artysta pochodzi z Malborka. Ukończył wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po raz pierwszy na scenie wystąpił mając 5 lat w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola”. Jest laureatem wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali piosenki w Europie. W Polsce wywalczył Złotą Nagrodę na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”, Grand Prix Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. i 70., głównej nagrody na Festiwalu im. Anny German i wielu innych. Ponadto występował w telewizyjnych konkursach wokalnych, tj. Mam talent!, Śpiewaj i walcz, Must Be the Music. Tylko muzyka. Był także uczestnikiem programu „Szansa na sukces”, finalistą X edycji „The Voice of Poland” oraz uczestnikiem 58. i 59. edycji KFPP Opole 2021 oraz 2022.

Oprócz wymienionych artystów nie zabraknie innych atrakcji. Na scenie zaprezentuje się Smokey Tribute Band. Będzie można m.in. dobrze zjeść, nauczyć się tańczyć z Kubańczykiem Alexisem Vinentem, a także odpocząć na specjalnie przygotowanej plaży, a na koniec poszaleć na Afterparty z M-Drums, Dj NH oraz Alexisem.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.