Na polsko- czeski Jarmark świętojański pod Chojnikiem możecie się wybrać 11 i 12 czerwca do Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie,ul. Bronka Czecha w Jeleniej Górze. Czeka was dobra zabawa.

Przez dwa dni trwania jarmarku odbędą się polsko-czeskie pokazy i warsztaty rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadzą twórcy ludowi oraz instruktorzy rękodzieła.

Poza prezentacją rzemiosł i warsztatami, na jarmarku (u wystawców z Polski i Czech) nabyć będzie można regionalne rękodzieło i rzemiosło – artystyczne wyroby własne, dekoracje i ozdoby, ceramikę, biżuterię, kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby ze szkła, świece, torby, odzież artystyczną, a także regionalne artykuły spożywcze – sery, wędliny, pieczywo i słodkie wypieki, przetwory słodkie i wytrawne, miody, nalewki, słodycze, zioła, kawy i herbaty.

W programie są koncerty zespołów lokalnych. Gwiazdami wieczorów będą grupy Żywiołak oraz Percival .

Percival znany jest jako współtwórca muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, muzyki, która zdobyła światowy rozgłos, wiele nagród i wyróżnień. Zespół ponadto współtworzył muzykę do „Równonocy”- projektu, który połączył słowiańskie dźwięki z hip hopem i który zdobył Diamentową Płytę.

Twórczość Żywiołaka to trudna do zaszufladkowania eksperymentalna muzyka oparta na cytatach ludowych, wątkach mitologicznych i historycznych wykonywana na arcyciekawych instrumentach. Aktualny skład zespołu: Robert Jaworski – wokal, lira korbowa, fidel renesansowa, gęśla gdańska, flety. Wiktoria Kwiatkowska – wokal, przeszkadzajki, Kamil Strzyżewski – gitara basowa akustyczna, lutnia romantyczna, wokal, Patrycja Wojkowska – perkusja, perkusjonalia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.