Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna podejrzany jest o przestępstwa, których dopuścił się pod koniec marca br. na terenie ogrodów działkowych w Jeleniej Górze. Włamał się i okradł jedną z altanek, skąd jego łupem padło mienie o wartości 3000 zł. Była to kosiarka spalinowa, elektronarzędzia, basen ogrodowy. Zanim jednak dopuścił się tego czynu ukradł kamerę monitoringu, sądząc, że w ten sposób uniknie zatrzymania.

Policjanci na podstawie zabranych informacji, ale również analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 33-latka podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Funkcjonariusze w jednym z jeleniogórskich lombardów odnaleźli skradzioną kosiarkę.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.