Wczoraj (1 listopada) w kamienicy na ul. Wolności zarwała się balkon, na którym przebywali mieszkańcy. Ranne zostały dwie osoby.

– O godzinie 21:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o zarwaniu się balkonu mieszkania na II piętrze kamienicy przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Od razu podjęto czynności ratunkowe wobec poszkodowanej osoby, która leżała na chodniku. Udzielono jej pierwszej pomocy i została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego –   relacjonuje Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. – W pierwszej fazie akcji nie mieliśmy pewności ile osób znajdowało się na balkonie w chwili zdarzenia; wskazywano od trzech do czterech osób. Po wejściu do mieszkania okazało się, że tych osób było czworo i jeszcze jedna z nich potrzebowała pomocy. W tym przypadku także zabezpieczyliśmy ją medycznie i przekazaliśmy ratownikom medycznym. Miejsce zostało zabezpieczona i cała akcja została zakończona po dwóch godzinach.

Zdarzenie mogło mieć jeszcze poważniejsze skutki, bo płyta balkonowa spadła na balkon piętro niżej, na którym na szczęście nikt nie przebywał.

Swoje postepowanie prowadzi  też policja, która ustaliła więcej szczegółów. Okazuje się, że na balkonie w momencie zdarzenia przebywało aż 6 osób. Dwom udało się wrócić do mieszkania, 3 spadły na balkon poniżej, ale też wróciły do mieszkania, a jedna spadła na chodnik.  Obrażenia odnieśli mężczyzna i kobieta, którzy trafili do szpitala.  Policja prowadzi postępowanie w kierunku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa i nieumyślnego spowodowania katastrofy budowlanej. Swoje czynności podjeli tez inspektorzy nadzoru budowlanego.    

Fot. Łukasz Płocki

1 Komentarz

  1. – Czym różni się balkon od policjanta?
    – Balkon potrafi samodzielnie utrzymać czteroosobową rodzinę. Choć niekoniecznie w JG….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.