18-latek włamał się do altany ogrodowej, magazynu, przyczepy campingowej oraz sklepu. Łupem sprawcy padły głównie elektronarzędzia, bezpieczniki elektryczne, radioodtwarzacz oraz narzędzia ogrodowe. Łączną wartość skradzionego mienia pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 1500 zł.
Do zatrzymania podejrzanego doszło w miniony weekend. Funkcjonariusze z Leśnej, w wyniku pracy operacyjnej, zidentyfikowali osobę mającą związek z włamaniami i kradzieżami, do których dochodziło na terenie miasteczka. Mundurowi ustalili miejsce przebywania podejrzanego. Na wytypowanej posesji zastano mężczyznę, który na widok umundurowanych policjantów rzucił się do ucieczki, kierując się w stronę rzeki. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.
Uciekinier był tak zdesperowany, że w pewnym momencie, aby uniknąć zatrzymania, wskoczył do rzeki. Jeden z goniących go policjantów bez chwili wahania wskoczył za nim do wody i kontynuował pościg. Chwile później 18-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania mężczyzny okazało się, że w saszetce miał jeszcze ukryte narkotyki. Młody mężczyzna usłyszał już 6 zarzutów kradzieży z włamaniem lub jej usiłowania, posiadania narkotyków oraz posługiwania się dokumentem nienależącym do osoby uprawnionej. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.