Ledwo tydzień na wolności spędził mieszkaniec Kamiennej Góry. Na początku lutego wypuszczono go z więzienia i już do niego wrócił.

– Dzięki szybkiej reakcji kamiennogórskich dzielnicowych zakończyła się gehenna 90 letniej kobiety, nad którą znęcał się psychicznie i fizycznie jej własny syn. Policjanci zatrzymali 54-latka podejrzanego o znęcanie się nad 90-letnią matką, mieszkanką Kamiennej Góry. Mężczyzna 2 lutego  wyszedł na wolność, gdzie skazany był na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad osobą najbliższą. W trakcie prowadzonych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie takiego samego zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Zostanie oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką, wszczynanie awantur, ubliżanie i poniżania – informuje Marta Nieć Wierzbicka z KPP Kamienna Góra.

Decyzją Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze 54-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za znęcanie się nad matką, w związku z powrotem do przestępstwa (tzw. recydywą) mężczyźnie grozi kara do 7 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Kamienna Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.