To będzie jedna z większych atrakcji Jeleniej Góry. Ucieszy turystów, mieszkańców, ale na pewno najbardziej dzieci.  

Na jeleniogórskim Zabobrzu ruszyły prace budowlane hali modelarni Kolejkowa. Powstanie w niej ścieżka turystyczna pokazująca jak powstają makiety oraz warsztaty modelarskie dla dzieci i dorosłych. Teren wokół stanie się parkiem z jeżdżącymi mini pociągami wożącymi odwiedzających.

Kolejkowo to największe kolejowe makiety w Polsce przedstawiające rzeczywistość w 25 -krotnym pomniejszeniu. Jeżdżące pociągi, samochody, tramwaje, pływające statki i ruchome, interaktywne scenki. Cudowny świat w miniaturze okraszony szczyptą humoru. Obecnie posiada dwie lokalizacje, we Wrocławiu i w Gliwicach.

– Kolejkowo dynamicznie się rozwija, stąd potrzeba stworzenia nowoczesnej modelarni. Budynek nazywamy modelarnią, ale będą mieścić się w nim również główne biura Kolejkowa oraz miejsce przeznaczone na warsztaty modelarskie. Wszyscy chętni będą poznawali tajniki modelarstwa i powstawania makiet tematycznych Kolejkowa. – mówi Jakub Paczyński, prezes zarządu Kolejkowa

Kolejkowo planuje otworzyć wystawy makiet kolejowych w największych miastach Polski. Już przygotowywane są elementy ekspozycji do warszawskiego Kolejkowa. Główne projekty makiet będą powstawać w modelarni w Jeleniej Górze. Docelowo pracować w niej będzie 20 modelarzy, a pracownia wyposażona będzie w nowoczesne urządzenia wspomagające ich pracę.

Powierzchnia działki przeznaczonej pod budowę modelarni na Zabobrzu wynosi 10 883,00 m2, powierzchnia zabudowy budynku to 975,12 m2, w tym powierzchnia użytkowa 868,46 m2.

W parterowym budynku przewidziano strefę wejściową, salę warsztatową, salę wystawową oraz salę pokazową, część biurową, salę konferencyjną, pomieszczenia dla pracowników, a także zaplecze magazynowe, techniczne oraz gospodarcze.

W drugim etapie inwestycji Kolejkowo planuje zaaranżowanie terenu wokoło modelarni na park miniatur kolejowych, którymi będzie można jeździć.

To pierwsza w Polsce taka modelarnia.  Budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku. Dzięki intensywnie prowadzonym robotom zakończenie prac planowane jest na lipiec 2023 roku.

Kolejkowo to nasza rodzima spółka, która zaczynała od wystawy w Karpaczu.

„Kolejkowo powstało z marzeń, które postanowiliśmy wcielić w życie. Historia zaczyna się w 2014 roku, gdy podczas wakacji decydujemy się wystawić namiot przy głównym deptaku w Karpaczu i zaprezentować w nim kilka lat naszej modelarskiej pracy. Nie oczekiwaliśmy zbyt wiele…

Bardzo szybko kolorowy namiot stał się jednym z najchętniej odwiedzanych punktów deptaku. Ludzie przychodzili do nas po kilka razy w tygodniu, zachwycając się szczegółami, jakością wykonania oraz pomysłem na scenki. Byliśmy zszokowani tak dużym zainteresowaniem. Nasi goście zasugerowali nam zbudowanie większej makiety w ich miastach i deklarowali wizytę” -piszą o swoich początkach.

Wizualizacje: Kolejkowo

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.