Dzisiaj (7 czerwca) rozpoczął się w Szklarskiej Porębie remont odcinka ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Górną do Zakrętu Śmierci. Oznacza to wyłączenie trasy z ruchu. Do Świeradowa Zdroju kierowcy dojadą objazdami.

Mimo niedogodności dla mieszkańców i turystów, jakie spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu szosy, jest ono konieczne z uwagi na technologię zastosowaną do remontu. Będzie ona wykonana z użyciem bardzo trwałej mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE). Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i wykorzystana do wytworzenia nowej. A ta musi tężeć przez jakiś czas, aby całkowicie odparowała zeń woda i by nawierzchnia osiągnęła odpowiednią wytrzymałość. Nie da się tego przeprowadzić w systemie połówkowym z mijankami” – tłumaczy samorząd Szklarskiej Poręby.

Droga 358 ze Szklarskiej Poręby do Włosienia jest zarządzana przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Instytucja województwa dolnośląskiego jest także zleceniodawcą remontu.

Objazd do Świeradowa-Zdroju poprowadzono przez ulice: Górną, Piastowską do drogi krajowej nr 3, a dalej przez Piechowice, Piastów, Kopaniec, Starą Kamienicę, Kwieciszowice, Krobicę.

FOT.Ł.Wylęgała

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.