16 kwietnia 2019 roku w godzinach nocnych Marek M. udał się do jednego z salonów gier na terenie Bogatyni, w którym przebywał Michał O. Mężczyzna dwukrotnie ugodził pokrzywdzonego w okolice klatki piersiowej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Rany okazały się śmiertelne.

Podjęte niezwłocznie czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy, który po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, usłyszał zarzut zabójstwa. Prokuratura skierowała następnie do sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Śledztwo prowadzone było przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze. Przeprowadzono liczne dowody. Między innymi uzyskano opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej, genetyki, toksykologii i daktyloskopii. Odnaleziono i poddano badaniom użyty przez sprawcę nóż. Przesłuchano kilkadziesiąt osób. Zabezpieczono nagrania z monitoringu.
Zatrzymano także Dominika O., 37-letniego mieszkańca Bogatyni, któremu Marek M., po dokonanej zbrodni zabójstwa, przekazał nóż, aby ten ukrył narzędzie zbrodni.

Ustalono między innymi, że w czasie popełnienia przestępstwa Marek M. znajdował się pod wpływem substancji psychotropowych i alkoholu.
Był on wcześniej karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu, w tym za rozbój, a także za czynną napaść na funkcjonariusza policji, za które odbywał karę pozbawienia wolności.

33-letni mieszkaniec Bogatyni będzie odpowiadał w warunkach recydywy wielokrotnej. Zarzucone mu przestępstwo z art. 148 § 1 kk w zw. z art. 64 § 2 kk zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Kolejnemu z oskarżonych zarzucono pomoc w ukryciu narzędzia zbrodni. Czyn z art. 239 § 1 kk zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dominik O. nie był dotychczas karany sądownie.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.