Pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, działających w trzech powiatach województwa dolnośląskiego, odebrało promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo–gaśniczych. Uroczyste wręczenie promes odbyło się w Różyńcu gm. Gromadka (powiat bolesławiecki).

– W trakcie uroczystości wręczono promesy w wysokości 1.250.000 złotych na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo–gaśniczego, 2.850.000 złotych na zakup trzech średnich samochodów ratowniczo–gaśniczych, 400.000 złotych na zakup lekkiego samochodu ratowniczo–gaśniczego. Łączna wartość wręczonych tego dnia promes to: 4.500.000 złotych – informuje KW PSP we Wrocławiu.

Środki na zakup aut pochodzą z WOFOŚiGW we Wrocławiu, z MSWiA oraz z budżetów gmin, na terenie których działają jednostki.

Promesy otrzymały: OSP Różyniec oraz OSP Wierzbowa (powiat bolesławiecki), OSP Jeżów Sudecki oraz OSP Janowice Wielkie (powiat karkonoski), OSP Golejów (powiat lwówecki).

Jednostka w Janowicach Wielkich jednostka otrzymała promesę na łączne dofinansowanie w kwocie 450 000 zł, co wraz z środkami przeznaczonymi przez Gminę Janowice Wielkie pozwoli na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśnicego przystosowany do akcji w trudnym. Nowy wóz bojowy zastąpi wysłużonego prawie czterdziestoletniego Stara 244. Także do Jeżowa trafi średni wóz ratowniczno-gaśniczy, terenowy, 4×4, przystosowany do walki z pożarami lasów. Ten zastąpi stareńkiego Stara 266.

Fot. KW PSP Wrocław (Janusz Drużga)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.