Jak informuje nadleśniczy Lubomir Leszczyński, okresowy zakaz wstępu do lasu obowiązuje w Leśnictwach: Platerówka, Przylesie, Lubań do 30 kwietnia.

Tej decyzji można było się spodziewać. Informowaliśmy o pożarze Wiekiego Lasu Lubańskiego. Ogień strawił 5 hektarów młodego lasu. Straty wynoszą 100 tysięcy złotych.

We wszystkich lasach naszego regionu panuje susza. Jeżeli sytuacja pożarowa w lasach nie będzie się poprawiała, nadleśniczowie w kolejnych dniach mogą wprowadzać kolejne zakazy wstępu do lasów.

Od 20 kwietnia znów można swobodnie odwiedzać lasy, także te znajdujące się w zarządzie Lasów Państwowych. W lesie nie ma obowiązku używania maseczki lub zakrywania ust i nosa w inny sposób. Wybierając się do lasu, pamiętajmy jednak o dużym zagrożeniu pożarowym i zachowajmy szczególną ostrożność.

Nadleśniczowie cały czas obserwują warunki i wilgotność. Obligatoryjnie powinni wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasu z powodu zagrożenia pożarowego, gdy w danej okolicy wilgotność ściółki mierzona o godz. 9.00 rano przez pięć kolejnych dni wynosi mniej niż 10 proc. W innych przypadkach decydują samodzielnie o wprowadzeniu zakazu wstępu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.