Do makabrycznego zdarzenia doszło w Siedlęcinie najprawdopodobniej 10 stycznia br. Nieustaleni sprawcy w bestialski sposób zrzucili z wiaduktu kolejowego około 10-letniego psa w typie owczarka niemieckiego. Jak na swoim profilu fb podaje DIOZ, charakter obrażeń wskazuje na to, że zgon zwierzęcia nastąpił w wyniku upadku z wysokości i „nadziania się” na wystające konary, co spowodowało perfirację jamy brzusznej i wypadnięcie trzewi. Następnie psiak stoczył się w głąb wąwozu.

 

Tak okrutne potraktowanie psa, ufnego przyjaciela człowieka, trudno w jakikolwiek sposób komentować. Najlepsze co można w tej sytuacji zrobić, to znaleźć oprawcę i postawić go przed sądem. Taki zamiar ma właśnie DIOZ
„Poszukujemy sprawcy (i/lub właściciela) tego bestialskiego czynu i wyznaczamy nagrodę w wysokości 2500 zł za wskazania kata!
Wszelkie informacje na temat tej sprawy możecie przesyłać anonimowo na nasz adres mailowy – sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl” – z taki apel wystosowali miłośnicy zwierząt z tej organizacji. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.