W minionych latach łącznie wręczono 133 nagrody starosty Liczyrzepy. W edycji 2020 laureaci odebrali nowe statuetki nazwane Karkonosz. Wykonał je artysta Paweł Borowski. W kategorii Najlepszy obiekt hotelarsko – turystyczny nagrodzono Hotel Sasanka SPA Resort w Szklarskiej Porębie. Nominowano też Apartamenty LENA w Kowarach. W kategorii Najefektywniejsza promocja nagrodę starosty odebrał Maciej Grabek. Ponadto nominowano imprezę Najazd Świętych Mikołajów na Kowary. W kategorii Promocja regionu nagrodzono wokalistę znanego zespołu Genesis, gitarzystę, kompozytora i autora tekstów ze Szkocji, obecnie mieszkańca Poznania, partnera akcji „Karkonosze dodaj do ulubionych (nagrał promocyjny filmik), Raya Wilsona i marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Nominanci w tej kategorii to klub sportowy Funakoshi Shotokan Karate, Zespół Folklorystyczny Karkonosze i Izerski Park Ciemnego Nieba/Arkadiusz Lipin.

Za najlepszą promocję zagraniczną nagrodę starosty uhonorowano Bieg Piastów. W kategorii Najlepszy produkt turystyczny kapituła najwyżej oceniła Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu. W gronie nominowanych znalazły się Muzeum Sentymentów w Kowarach. Pałac Łomnica jako atrakcja turystyczna i Muzeum Ziemi JUNA. Do nagrody starosty w kategorii Za całokształt działalności na rzecz turystyki kandydowali Emil Pyzik z Mysłakowic i Bożena Matuszewska z Jeżowa Sudeckiego oraz Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” Jelenia Góra. Uhonorowano pana Pyzika i Oddział PTTK. Ostatnią, dziewiątą nagrodę Karkonosz 2020, w kategorii Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce w powiecie jeleniogórskim, otrzymał Karkonoski Zespół Folkowy „Szyszak”. Ponadto nominowano projekt „Mały ambasador Karpacza”, rzeźbiarza Zbigniewa Frąckiewicza i imprezę biegów w piżamach w niedzielne poranki w Kowarach – Pidżam Run.

Gratulacje i życzenia laureatom i nominowanym złożyli senator Krzysztof Mróz, poseł na Sejm RP Robert Obaz i przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta.

W programie „Ray Wilson akustycznie” dwukrotnie wystąpił zakochany w Karkonoszach, wyróżniony przez „Classic Rock Magazin” jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, charyzmatyczny, twórca projektu Genesis Classic prezentującego wybrane kompozycje zespołu Genesis, Ray Wilson. Była owacja na stojąco i bisy.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.