Już po raz 25. odbyły się tradycyjne Karkonoskie Spotkania Turystyczne. W piątkowe południe (7. X. 2022 r.) w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu na uroczystej Gali pojawili się gestorzy i sponsorzy turystyki, nominowani do nagrody Starosty Karkonoskiego „Karkonosz”, reprezentanci administracji samorządowej, GOPR-owcy, przedstawiciele Senatu i Sejmu RP oraz władz wojewódzkich, szefowie instytucji naukowych i kulturalnych oraz służb mundurowych. Wśród zaproszonych znaleźli się również niemieccy goście z partnerskiego Powiatu Bamberg i Powiatu Aachen oraz Czeskiego Jablonca nad Nissou i z zaprzyjaźnionego Powiatu Gryfickiego.

Z okazji 70 – lecia GOPR-u uhonorowano Karkonoską Grupę GOPR i byłego naczelnika Sławomira Czubaka. Dziewiętnastka to liczba nominowanych do prestiżowej nagrody „Karkonosz”. W czterech kategoriach wyłoniono ośmiu laureatów. Kapituła nie wyłoniła zwycięzcy w kategorii „Nowy produkt turystyczny regionu” (nominowano 4 PERON i Wenecję Karkonoszy).

Omówiono zrealizowane sprawy i tematy z 15-lecia partnerstwa z Powiatem Bamberg. Degustowano nowe piwo Karkonoski Bamberger. W części artystycznej dwukrotnie wystąpił znany zespół Pectus braci Szczepaniaków.

O turystycznej Gali i laureatach Nagrody Starosty „Karkonosz” szerzej we wtorkowym numerze ”Nowin Jeleniogórskich” z 11 października 2022 roku.

stob

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.