Aleksandra Mazur oraz Piotr Jaracz to dwoje najlepszych uczniów, którzy odebrali nagrody Prezydenta Jeleniej Góry. Uroczystość odbyła się w jeleniogórskim ratuszu.

Aleksandra Mazur to absolwentka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej, a Piotr Jaracz jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

Aleksandra Mazur uzyskała średnia ocen 5,38. Odniosła sukces w olimpiadach.

W 2020 r. była finalistką etapu centralnego w VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce, a w 2021 r. laureatką (II miejsce) w VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Aleksandra wykazywała zaangażowanie na rzecz szkoły i środowiska. Zaangażowała się w akcji charytatywnej na rzecz chorego na białaczkę ucznia I LO w Jeleniej Górze. Udzielała się w akcjach pomocy dla Ukraińców.

Piotr Jaracz uzyskał średnia ocen świadectwie kończącym szkołę: 5,58. Finalista XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Zaangażowany w organizacji koncertów charytatywnych na rzecz chorego na białaczkę ucznia I LO w Jeleniej Górze „Razem dla Miśka” oraz w organizacji koncertu charytatywnego „Żeromland”, z którego dochody przeznaczane są m.in. na stworzenie funduszu stypendialnego.

Fot. Facebook Jerzy Łużniak

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.