Sporty walki i kobiety zdominowały 46. edycję redakcyjnego plebiscytu „Nowin Jeleniogórskich” na najpopularniejszego sportowca, trenera i sportową nadziej 2020 r. Panie wygrały w dwóch kategoriach i w dwóch kategoriach wygrali też karatecy. Czytelnicy Nowin przyznali tytuły: Sportowca Roku – Ewie Dziemidowicz, lekkoatletce z klubu SL GKS Olsza Olszyna; Trenera Roku – Czesławowi Trzeciakowi, trenerowi karate shotokan – olimpijskie, w Klubie Sportowym Funakoshi Shotokan Karate w Kowarach; Sportowej Nadziei Roku – Natalii Grześ, trenującej karate w klubie Oyama Karate Jelenia Góra.
Zwycięzcom, finalistom i wszystkim nominowanym w 46. sportowym plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich” gratulujemy uznania w oczach kibiców i życzymy sukcesów w kolejnych, sportowych sezonach. Oczywiście zwycięzcy zostaną uroczyście uhonorowani i nagrodzeni przez nasza redakcję, najszybciej gdy to będzie możliwe. Niestety – takie pandemiczne czasy nie jesteśmy jeszcze w stanie podać dokładnego terminu.

 

Sportowiec Roku: Ewa Dziemidowicz
Od ponad 5 lat trenuje lekkoatletykę w klubie SL GKS Olsza Olszyna. Od początku pod okiem trenera Przemysława Chorzępy, któremu – jak sama mówi – zawdzięcza wszystkie swoje osiągnięcia. Pani Ewa od trzech lat trenuje i specjalizuje się w siedmioboku. Są efekty uprawiania tej bodaj najtrudniejszej, kobiecej dyscypliny lekkoatletycznej Ewa Dziemidowicz w ubiegłym roku została Mistrzynią Dolnego Śląska w kategorii U20. Przy okazji pobiła „życiówkę”, wynikiem 3820 pkt.; 13. w Wielobojowych Mistrzostwach Polski.
Sportsmenka trenująca w niewielkiej Olszynie musi się mierzyć z trudnościami, jakich nie mają jej rywalki. W Olszynie nie ma stadionu, co oznacza duże utrudnienie w treningach i niemal treningowe mission impossible np. w oszczepie. Osiągane – mimo takich warunków – coraz lepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach składających się na siedmiobój to bez wątpienia zasługa talentu, wytrwałości i ciężkiej pracy, a więc cech zasługujących na największe uznanie.
Miniony rok to dodatkowe utrudnienia treningowe, związane z rygorami epidemicznymi. Ewa Dziemidowicz ma jednak nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normalności i już za dwa miesiące wystartuje w pierwszych, tegorocznych zawodach.

 

Trener Roku: Czesław Trzeciak.
Karate trenuje od 1978r. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął od karate Kyokushin i osiągając stopień 1KYU, następnie trenował karate Doshinkan (m.in. pod okiem Hanshi Isao Ichikawy), uzyskując 1DAN. W końcu w 1990 roku rozpoczął przygodę z karate Shotokan, która trwa do dzisiaj. W tym stylu posiada 5DAN. Oprócz stopni karate posiada również 1DAN w JU-JITSU. Jest jednym z najlepszych specjalistów sztuk walki w Naszym Kraju.
Wyszkolił wielu znakomitych zawodników, którzy osiągali sukcesy na różnych arenach. Byli wśród nich zdobywcy medali na imprezach ogólnopolskich (m.in. Jakub Praczyk, Jan Woźniak), karatecy z tytułami na Mistrzostwach Polski (Igor Sedkowicz, Piotr Świerkowicz, Witold Janik, Paulina Polińska) i medaliści imprez międzynarodowych (m.in. Igor Sedkowicz, Rafał Zieliński).
Obecnie jest głównym szkoleniowcem w Klubie Sportowym Funakoshi Shotokan Karate w Kowarach. Sędzia okręgowy Karate Shotokan. Odznaczony odznaką Zasłużony dla Sportu na Dolnym Śląsku.
 

Sportowa Nadzieja Roku: Natalia Grześ
Sportowa Nadzieja roku ma lat 17, jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Aktualnie startuje w kategorii juniorów starszych (16-18 lat), w kategorii wagowej – 50 kg. Jest jeleniogórzanka od urodzenia, pasjonatką sportu ale głównie karate kontaktowego. Ma stopień szkoleniowy 1 kyu (brązowy pas) w Oyama Karate, które czynnie uprawia w Jeleniogórskim Klubie OYAMA od 10 lat pod okiem trenera Shihan Rafała Majdy 5 dan. Marzeniem Natalki jest zdobycie upragnionego czarnego pasa oraz wystąpienia w Kadrze Narodowej jako seniorka….
Lista sukcesów Natalii jest imponująca:
– złoto w Międzynarodowym Turnieju karate „Carpathia Cup” w Rzeszowie
– złoto w Ogólnopolskim Pucharze Burmistrza Wadowic
– złoto w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego w Nowogrodzie Bobrzańskim
– srebro w XXIV Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w kumite, Kraków
– srebro w XXV Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w konkurencji Kata i Kobudo, Sosnowiec
– złoto w Pucharze Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji kumite, Wieliczka
– złoto w Otwartym Pucharze Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kata i Kumite, Jelenia Góra
– złoto w Kata i srebro w Kobudo w II Pucharze Polski OYAMA PFK w Kata i Kobudo, Turek
– złoto w Pucharze Europy Kyokushin WKB, Dębica
– złoto w Otwartym Pucharze Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w kumite, Kozienice.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.