Każdy komu przyszło rejestrować się do poradni specjalistycznych w jeleniogórskim szpitalu (WCSKJ) wie, jakie to kłopotliwe. Na szczęście to się zmienia. Od pewnego czasu możliwa jest rejestracja online, ale na razie tylko do czterech przychodni specjalistycznych z 21 tam działających.
Długie oczekiwanie (czasem bezskuteczne) na wolną linię telefoniczna lub osobista wizyta w placówce tak wygląda ciągle podstawowy sposób rejestrowania się do szpitalnych poradni. Od pewnego czasu do czterech poradni – alergologicznej, urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej i chirurgii dziecięcej – zarejestrować się znacznie łatwiej, bo możliwe jest to online.
– Wychodząc naprzeciw państwa oczekiwaniom, utworzyliśmy możliwość rezerwacji terminu wizyty do poradni specjalistycznych drogą elektroniczną. Celem naszej elektronicznej rejestracji jest zwiększenie dostępności do usług medycznych świadczonych przez naszą placówkę oraz oszczędzenie Państwa cennego czasu – informuje o owej usłudze szpital.
Aby skorzystać z rejestracji online najlepiej założyć konto, co umożliwia wielokrotne korzystanie z usługi bez potrzeby ponownego podawania danych. Zakładając konto, należy podać login, hasło oraz uzupełnić wszystkie pola prawdziwymi danymi, przepisać kod z obrazka oraz zapoznać się z obowiązkiem informacyjnym. Na podany w rejestracji e-mail zostanie wysłane potwierdzenie utworzenia konta. Po kliknięciu na link zwrotny zawarty w e-mailu, konto zostanie aktywowane. Następnie należy się zalogować. Po zalogowaniu przechodzimy do formularza umawiania się na wizytę w poradni. Ponadto możemy obejrzeć historię naszych zapisów do poradni, zobaczyć oraz edytować swoje dane, a także zmienić hasło.
Zapisując się na wizytę w poradni od razu otrzymujemy informację o tym, które poradnie mają wolne terminy przeznaczone na eRejestrację. Z prezentowanego planu pracy wybieramy dogodną godzinę. Oczywiście konieczne jest udokumentowanie wizyty zwykle koniecznym skierowaniem do wybranej poradni. Dla skierowania elektronicznego podajemy kod dostępu. W przypadku skierowania papierowego należy załączyć skan dokumentu w polu “Załączniki”. Jeżeli nie posiadamy skanu skierowania, będziemy zobowiązani do dostarczenia skierowania do jednostki medycznej do 14 dni od daty zapisania się do poradni lub załączenia skanu skierowania w tym terminie
Po tych wszystkich krokach prezentowany jest tzw. „numerek”, który zawiera podstawowe informacje o wizycie. „Numerek” należy wydrukować i zgłosić się z nim oraz ważnym dokumentem ubezpieczeniowym przed wizytą do okienka rejestracji w szpitalu.
Szpital zwraca uwagę, że przez system eRejestracji można się rejestrować tylko na wybrane godziny pracy poradni. Niewykluczone, że w przypadku braku wolnych terminów w eRejestracji istnieje możliwość zarejestrowania się w „okienku” poradni. Warto tez mieć na uwadze, że w przypadku kilkukrotnego niestawienia się na umówioną wizytę (lub zbyt późnego odwołania wizyty) konto w eRejestracji może zostać zablokowane.
Cztery poradni na 21 to ciągle niewiele. Szpital zapewnia, że do systemu sukcesywnie dołączane będą kolejne gabinety lekarskie.
1 Komentarz
Wydrukować numerek ? Nie można go pokazać na ekranie telefonu na przykład ?
to po jaki grzyb ta rejestracja elektroniczna ?