Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych i Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego nagrodziło wspaniałe zachowanie Gabriela Urbańskiego, 13-latka, ucznia SP nr 7 w Jeleniej Górze. Chłopak przed kilkoma dniami, jak profesjonalista ratował kolegę.

Sytuację, do której doszło opisała na swojej stronie FB– na podstawie relacji matki ratowanego chłopaka – szkoła.

– Miniony weekend przed majówką 2023 pokazał, że bohaterowie są wśród nas. Publikujemy treść poruszającego e–maila 📧, jaki otrzymaliśmy od Pani Patrycji Zajączkowskiej o wypadku, do którego doszło 30 kwietnia 2023 (w niedzielę).

„Witam Państwa serdecznie! Jestem bardzo poruszona zachowaniem Państwa ucznia klasy 6 b Gabriela Urbańskiego, który udzielił pomocy mojemu synowi Ryszardowi. Jednym słowem ratował mojemu dziecku życie. Mój syn przeżył wypadek na PumpTrack – Jelenia Góra na Zabobrzu, z dużą siłą uderzył głową w chodnik i stracił przytomność. I chociaż Państwa uczeń Gabriel jest o parę lat młodszy od mojego syna, w tym momencie zachował się jak prawdziwy dorosły. Zabezpieczył miejsce wypadku, wezwał pogotowie ratunkowe i otoczył mojego syna opieką. Zachował zimną krew. Czekał na wezwaną pomoc. I pomagał policji i ratownikom medycznym w ustaleniu co się wydarzyło. Zabrał wszystkie rzeczy syna i czekał aż je odbiorę. Taka postawa jest naprawdę godna najwyższej nagrody. Obecnie syn przebywa w domu. Jest co prawda cały i w miarę zdrowy, ale ma wstrząśnienie mózgu i problemy z pamięcią. Dziękuję Wam, Drodzy Pedagodzy, za uświadamianie młodym ludziom, jak powinno się reagować. Nie tylko bezczynnie patrzeć gdy coś złego się dzieje obok nas. Dziękuję Gabrielowi za Jego postawę i Rodzicom za to, że mają mądrego, odpowiedzialnego i pełnego empatii syna”.

Wczoraj (9 maja) Gabrielowi za takie zachowanie podziękowano w Karkonoskiej Agencji Nauk Stosowanych na spotkaniu zainicjowanym przez uczelnię i Karkonoska Agencje Rozwoju Regionalnego.

– 13-letni Gabryś z kl. VI B Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze uratował życie starszemu koledze. Taka postawa godna jest ogromnego szacunku i podziwu. To przykład dla nas wszystkich – nieważne ile ma się lat, ważne jak wielką odwagę do działania wykazujemy w chwilach, w których liczy się każda sekunda – podkreślali organizatorzy.

I nie ograniczyli się tylko do słów, przekazując tez nagordy. Wycieczkę do Orientarium w ZOO Łódź wraz z noclegiem dla 5 osób ufundowała KANS, a hulajnogę elektryczną JEEP ufundowała Społeczna Ekspercka Rada Biznesu. Wręczyli je rektor KANS Wioletta Boznańska wraz z prorektor Beatą Telążką oraz Hubert Papaj, przewodniczący Społecznej Eksperckiej Rady Biznesu, prezes KARR.

Fot. FB KANS

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.