13- i 16-latek zniszczyli w Kowarach dziewięć donic z nasadzeniami. Spowodowali straty w wysokości blisko 7 tys. zł.

Policjanci Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie, związane z uszkodzeniem mienia, którego dopuścili się dwaj mieszkańcy powiatu karkonoskiego w wieku 13 i 16 lat – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Funkcjonariusze ustalili, że nieletni 14 marca w centrum Kowar dla zabawy zniszczyli dziewięć donic wraz nasadzeniami. Swoim zachowaniem spowodowali straty w wysokości blisko 7 tysięcy złotych na szkodę Urzędu Miasta w Kowarach.

Nieletni zostali ustaleni na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, które zarejestrowały ich „działalność”.

Rzeczywiście pozowali bardzo skutecznie.

– Na wszystkich kamerach na kowarskiej starówce delikwenci podczas wandalizmu zostali uchwyceni – komentowały kowarskie służby po zdarzeniu. – Brakowało tylko uśmiechu do kamer.

Zniszczone donice zostały już zastąpione nowymi.

Za popełniony czyn nastolatkowie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Fot. FB Zielone Kowary

1 Komentarz

  1. Nie nastolatkowie , tylko gówniarze, do tego niezbyt rozgarnięci . Starzy niech pokryją straty , plus np. 3000 zl.kary . Z wandalami się sami rozliczą – co wychowali to mają . Publikacja zdjęcia , imienia i nazwiska byłoby dobrą nauczką i przestrogą dla innych !Ale gdzie tam , jest RODO musimy chronić wandali , bo czym zajmowały by się sądy , więc na koniec – koszty poniesiemy wszyscy. Ten kraj naprawdę nie jest praworządny , karę zawsze ponoszą nie winni !

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.