Uczestnicy Strajku Kobiet kierowani są „podszeptami diabła”, a w szkole powinno się kłaść nacisk na „cnoty niewieście”. To opinie człowieka, który właśnie został rektorem państwowej uczelni, Na stanowisko powołał go Przemysław Czarnek.

Dr hab. Paweł Skrzydlewski stanął na czele Akademii Zamojskiej. Jest to zupełnie nowa uczelnia, która formalnie powstała 1 września, a według inicjatorów jej utworzenia ma nauczać w duchu haseł „pobożność i nauka” oraz „Bóg i ojczyzna”. Rektora tej szkoły powołał właśnie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Akademia Zamojska jest uczelnią państwową. Czarnek i Skrzydlewski dobrze się znają, bo minister uczynił naukowca swoim doradcą i obaj związani są z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Polityk jest tam wykładowcą, a Skrzydlewski to absolwent filozofii KUL, który przez wiele lat był związany z tą jednostką.

Promotor prac licencjackich i magisterskich. Autor przeszło 250 publikacji naukowych, w tym monografii, artykułów i haseł encyklopedycznych. Członek krajowych i zagranicznych stowarzyszeń naukowych, wieloletni współpracownik Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, która opracowała ‘Powszechną encyklopedię filozofii’ (t. 1-10) oraz ‘Encyklopedię filozofii polskiej’. Współorganizator Międzynarodowych Sympozjów z cyklu Zadania Współczesnej Metafizyki. Uczestnik projektów badawczych, w tym m.in. projektu ‘Pomniki Polskiej Filozofii Chrześcijańskiej XX wieku’, a także kierownik merytoryczny i pomysłodawca projektu ‘Nie broda czyni filozofa’.” – wylicza osiągnięcia Skrzydlewskiego resort w oficjalnym komunikacie, ale o naukowcu było w ostatnim czasie głośno z innych powodów. Chodziło o jego wypowiedzi i komentarz do aktualnych wydarzeń.

Diabeł i weganie

Mówił, że protesty antyaborcyjne są inspirowane przez wrogów Polski, a władza nie powinna iść na żadne kompromisy. „Dziś na ulice polskich miast wychodzą ludzie młodzi, często nastoletni lub dzieci. Ludzie, którzy kierowani podszeptami diabła sączonymi przez media, zwyrodniałych nauczycieli i profesorów, wykrzykują wulgaryzmy i mówią straszne rzeczy, protestując przeciwko piekłu zgotowanemu kobietom. Patrzą na to wszystko z radością wrogowie Polski, widząc w tym szansę na jej unicestwienie”.

Jego zdaniem „cnoty niewieście” powinny być jednym z priorytetów w szkolnej edukacji. Skrzydlewski krytykuje także wegan, bo jego zdaniem nie dostrzegają różnicy między zwierzęciem a człowiekiem oraz często odwołują się do światopoglądów orientalnych, bazujących na teorii reinkarnacji. Środowiska LGBT naukowiec postrzega jako najemników obcych mocarstw, fundacji kosmopolitycznych, które nienawidzą Boga i tradycji.

News4Media, fot.: MEiN

3 komentarze

 1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Pamiętam jak rządzący zarzucali Senatowi, że opóźni otrzymanie przez PL środków unijnych, bo procedował ratyfikację w konstytucyjnym terminie.

  Minęła już masa czasu. Pieniędzy nadal nie ma. Komu dziś politycy PiS stawiają zarzuty o opóźnienie? Czy nagle nastała jakaś cisza?

  57 miliardów utraconych pieniędzy podzielone na 235 posłów PiS, którzy przeforsowali deformę wymiaru sprawiedliwości daje 242 553 191 euro na każdego posła.
  Zwróćcie?

  Machałek zwrócisz?

 2. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Komisja Europejska wciąż nie zatwierdziła polskiego KPO i wstrzymuje wypłatę 57 mld euro. KE ma wątpliwości w sprawie niezależności polskich sądów i mediów. Problemem jest też wniosek dotyczący unijnego prawa, złożony do Trybunału Konstytucyjnego.

  Narodowi socjaliści pisbolszewicy małego kulawego hitlera kałczyńskiego muszą zostać zagłodzeni.

 3. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Śmierć Ukraińca we Wrocławiu. Poseł Jaros: Komendant wojewódzki do dymisji, niech tłumaczą się Kaczyński i wiecznie pijany skazany przestèpca Kamiński.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.