Podczas koncertu w Zdrojowym Teatrze Animacji (1 października 2021) popłynęła ze sceny muzyka i pieśni neapolitańskie przeplatane pieśniami latynoskimi. Wystąpili artyści zespołu „Mediterraneo”: Alessandro Grossi, Giovanni Lanzoni, Eduardo Puccni i Alfredo Puntieri. Aplauzom nie było końca, bisy, uśmiech, radość, to sprawiła ta wdzięczna, równie znana i lubiana muzyka. Wspomnienie słonecznej Italii i wyobraźnia uwiodły widzów.

Organizatorami pierwszego w Jeleniej Górze koncertu z tego cyklu  jest Instytut Kultury Włoskiej w Krakowie, którego dyrektorem jest Ugo Rufino oraz Klub Kultury Włoskiej z Jeleniej Góry (jego prezesem jest znana już jeleniogórzanom Izabela Zobel) działający pod patronatem Instytutu Kultury Włoskiej.

Na atmosferę panującą w teatrze podczas koncertu niewątpliwie wpłynęła muzyka i pieśni płynące ze sceny, ale także cudowne przyjęcie występu włoskich gości przez jeleniogórską publiczność. Goście z Italii byli zachwyceni, wręcz oczarowani tak teatrem, jak i serdecznym powitaniem w języku włoskim, organizacją i przyjęciem przez Panią Dyrektor Małgorzatę Naukę oraz entuzjastyczną publicznością.

Ugo Rufino, jak i Izabela Zobel zapewne kolejny raz przedstawią i przybliżą nam kulturę włoską wraz z innymi dziedzinami życia, które wielokrotnie na przestrzeni dziejów przeplatały się historycznie z losami naszego kraju pogłębiając przyjaźń włosko-polską.

„Muzyka jest jak życie, można to zrobić tylko w jeden sposób: razem”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.