Święta Bożego Narodzenia to czas, który możemy spędzić z bliskimi w spokoju i bez codziennego pośpiechu. Nadchodzący weekend umilą nam filmy świąteczne dostępne na popularnych platformach streamingowych. Wybraliśmy kilka pozycji, które przypadną do gustu widzom w każdym wieku.

Jakie filmy świąteczne królują w tym roku na Netflixie?

Wśród wielu pozycji Netflix zaproponował w tym roku m.in. produkcję „The Grinch. Świąt nie będzie” z Jimem Carreyem. Wątpliwej urody zielony stwór, czyli tytułowy Grinch, nie znosi Bożego Narodzenia, dlatego chce za wszelką cenę pozbawić miasteczka Ktosiowo ich magii. Jeden gest sprawia, że całkowicie zmienia się jego podejście. 

W niesamowitą podróż zabierze nas również „Ekspres polarny”. To właśnie tym wyjątkowym pociągiem mały chłopiec dotrze na biegun północny, aby przeżyć pełną emocji i wzruszeń przygodę, a także odkryć ducha świąt. W rolach głównych wystąpili Tom Hanks, Nona Gaye oraz Peter Scolari.

Choć powstał w 1989 roku, niezmiennie bawi swoich widzów wyszukanym poczuciem humoru. „Witaj Święty Mikołaju” to film z serii „W krzywym zwierciadle”, w którym główną rolę odegrał Chevy Chase. Jego postać – Clarck Griswold – to głowa rodziny, która nieustannie pakuje siebie i domowników w zabawne kłopoty.

Do jakich kłopotów może doprowadzić niesforna zabawka, przekonał się młody elf, który przygarnął kosmitę w prezencie gwiazdkowym. Z pozoru niegroźna zabawka chce pozbawić Ziemi grawitacji i ukraść wszystkie prezenty. Aby poznać ich przygody, warto obejrzeć film „Kosmiczne święta” z Keythe Farley, Dee Bradleyem Bakerem oraz Kaliayh Rhambo w rolach głównych.

Święta w HBO GO

Platforma przygotowała dla widzów m.in. produkcję o zakochanych w sobie kobietach, które pierwszy raz mają spędzić święta wspólnie, w rodzinnym gronie. Okazuje się jednak, że bliscy jednej z nich nie mają pojęcia o kontrowersyjnym związku Harper. „Świąteczny szok” to propozycja dla widzów dorosłych, którzy lubią mierzyć się ze współczesnymi dylematami.

„8-bitowe święta” to film o dziesięciolatku z Chicago, który w latach 80-tych wyrusza na poszukiwanie wyjątkowego wówczas prezentu bożonarodzeniowego – systemu gier video. Jest to sentymentalna propozycja zwłaszcza dla osób, którym nowinki techniczne ubiegłego wieku z pewnością przywołają na twarzy uśmiech.

Trzecią produkcją, którą warto zobaczyć podczas rodzinnych spotkań, jest film „Nigdy nie całuj faceta w świątecznym swetrze”. Historia opowiada o zupełnie przypadkowej i niespodziewanej przyjaźni i miłości, której doświadczyła Meggie, samotna matka. Zbieg okoliczności sprawi, że jej święta będą bardzo magiczne.

Propozycje od Playera

Player postawił w tym roku m.in. na wzruszenia i przypomnienie, na czym polega istota świąt i co tak bardzo w nich kochamy. Właśnie o tym opowiada komedia „Odwołane święta”, w której jedna z bohaterek planuje pozbyć się nowej partnerki ojca. Wbrew głównemu wątkowi, w filmie pojawi się wiele pozytywnych emocji.

W ciekawą przygodę wciągnie nas m.in. rola Mela Gibsona, który zagrał w filmie „Sposób na świętego”. Produkcja opowiada historię chłopca, który rozczarowany gwiazdkowym prezentem postanawia zlecić płatnemu zabójcy „zlikwidowanie” świętego mikołaja.

„Psiaki same w domu” to ostatnia z naszych propozycji, która sprawdzi się również wśród młodszych widzów. Podczas gdy jedna z rodzin wyjeżdża na świąteczne wakacje, złodzieje mają za zadanie wykraść z jej domu ściśle tajne dzieło. Nie pozwalają na to jednak psy sąsiadów, które zastawiają na złoczyńców szereg pułapek.

News4Media/ fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.