Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że do obrotu trafiły buraki, które w swojej zawartości mogą mieć kawałki szkła. Choć dalsze rozprowadzanie i handel nimi są wstrzymane, klienci powinni sprawdzić, czy już zakupiony produkt wyprodukowany był w ramach wadliwej partii.

Niebezpieczne znalezisko

O zanieczyszczeniu buraków Głównego Inspektora Sanitarnego poinformował jeden z konsumentów, który natknął się na odłamki szkła po otwarciu produktu. Po konsultacji z instytucją, producent podjął decyzję o wycofaniu całej partii przetworu z obrotu. Proces ten monitorowany jest przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. O sytuacji poinformowani zostali wszyscy kontrahenci przedsiębiorstwa, którzy mogli wcześniej nabyć wadliwy produkt.

Jak zweryfikować?

Poniżej znajdują się wszystkie informacje, które określają wycofaną partię buraczków. Jeżeli te opisane na zakupionym przez nas produkcie pokrywają się z podanymi, należy bezwzględnie powstrzymać się od ich spożycia.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Buraczki pasteryzowane wiórki 420 g

Numer partii: 25.08.2022/A

Data minimalnej trwałości: 25.08.2022

Producent: VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. J. 98-355 Działoszyn, ul. Sadowska 10

Konsumenci, którzy mają dodatkowe pytania, mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji.

News4Media/ fot. iStock/ grafika w tekście: GIS

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.