Z radiowej anteny znika program Wojciecha Cejrowskiego. Kolejne spotkania z podróżnikiem i showmanem są odwoływane. Dlaczego?

Wojciech Cejrowski, podróżnik dziennikarz, postać medialna, twórca programów radiowych i telewizyjnych. Nigdy nie przebierał w słowach i zawsze wzbudzał kontrowersje. Tak jest i tym razem. Ostatnio skomentował rosyjską agresję na Ukrainę.

Na przykład na swoim kanale na YouTube tłumaczył, że powodem wojny jest złamanie obietnicy złożonej przez państwa zachodnie, zgodnie z którą Ukraina miała pozostać neutralna. Takie słowa padły 1 marca, a jeszcze wcześniej, bo 19 lutego, na antenie Radia Wnet Cejrowski mówił, że „na wojnie bardziej zależy Bidenowi niż Putinowi”.

Właśnie tego typu wypowiedzi sprawiły, że Cejrowski popadł w niełaskę. Jego show w sieci kin Multikino oraz na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu zostały odwołane. Multikino w wydanym oświadczeniu oficjalnie przyznaje, że ta decyzja to efekt wypowiedzi podróżnika.

„W naszej ocenie takie komunikaty stwarzają także realne ryzyko konfliktu w czasie eventu pomiędzy osobami reprezentującymi odmienne poglądy na temat wojny w Ukrainie. Decyzja o rozwiązaniu umowy z agencją Stao jest podyktowana również troską o naszych klientów” – czytamy.

Spotkanie odwołał także Teatr Jaracza w Łodzi. Decyzja została podjęta po głosach sprzeciwu i internetowej zbiórce podpisów.

Cejrowski znalazł nowe miejsce w Łodzi, a teraz przyznaje, że zamieszanie służy jego popularności. W facebookowym wpisie wyjaśnia, że po zmianie lokalizacji we Wrocławiu, udało się zarezerwować większą salę.

„Teraz walczymy o Poznań. Czy ktoś z Państwa jest może właścicielem lub zarządcą sali w Poznaniu, w której 18 marca można zorganizować dwa moje występy stand-up, ponad 400 osób na każdym? Jesteśmy otwarci też na sugestie na Kraków. Szukamy miejsca alternatywnego, które przyjmie nas z otwartymi ramionami. Mój manager zajmuje się sprawą i chętnie do Państwa oddzwoni, jeśli dostanie informację, że udało się coś znaleźć” – podał w sieci Cejrowski.

To nie wszystko. Cejrowski od 2017 roku prowadzi „Audycję podzwrotnikową” w radiowej Trójce. Teraz zniknęła z anteny. Kiedy o sprawę zapytał branżowy serwis press.pl, otrzymał od radia zdawkową odpowiedź, że obecnie Trójka „nadaje audycje związane z bieżącą sytuacją”.

News4Media/fot. Wojciech Cejrowski Wikipedia

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.