Grupa 120 jeleniogórskich przedsiębiorców została zwolniona z opłat za sprzedaż alkoholu w restauracjach, zgodnie z zapowiedziami sprzed kilkunastu dni i zapisami uchwały Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Oznacza to w praktyce pomoc samorządu dla tych firm w wysokości ok. 250 tys. złotych, tyle bowiem nie wpłynie do budżetu miasta i nie zasili programów antyalkoholowych.

 

W ten sam sposób swoim gastronomikom pomagają radni Bolesławca. Podkreslają, że celem uchwały jest pomoc przedsiębiorcom z branży gastronomicznej poprzez zwolnienie przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych z opłaty I i II raty należnej w 2021 r. Mowa jest również o zwrocie 2/3 opłaty pobranej od tych przedsiębiorców, którzy wnieśli jednorazowo opłatę za rok 2021 do 31 stycznia 2021 r. Podjęcie uchwały wynika z faktu, iż wiele osób prowadzących działalność gospodarczą znalazło się w trudnej sytuacji, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski. Jedną z branż, które ucierpiały najbardziej, jest gastronomia. Z uwagi na zamknięcie lokali gastronomicznych przedsiębiorcy nie mają możliwości korzystania z posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, ale muszą uiszczać opłatę za korzystanie z tych zezwoleń w 2021 r.

 

Podobne projekty uchwal jednogłośnie przegłosowali radni Zgorzelca i Kamiennej Góry. – To forma wsparcia miejscowych restauratorów w dobie pandemii – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.