Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil.

W nocy z 2 na 3 lutego policjanci w Komarnie zauważyli pojazd marki Nissan, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Po przejechaniu kilku kilometrów, kierowca wjechał w polną drogę, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach funkcjonariusze go zatrzymali.

Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil. Ponadto okazało się, że mężczyzna kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

-Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.