Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem środków odurzających. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków.

11 listopada 2021 roku, około godziny 2.00 policjanci w Mysłakowicach na ulicy Wojska Polskiego zauważyli pojazd marki Opel. Zwrócili na niego uwagę, gdyż kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Policjanci dali mu sygnał do zatrzymania, jednak on nie reagował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna uciekając popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym . Został zatrzymany zaraz po tym, jak wjechał w polną drogę, bez możliwości dalszej jazdy. Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Jego zachowanie wskazywało, że kierował on autem będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Okazało się, również że mężczyzna posiada narkotyki.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić u może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie on również za to przestępstwo.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.