Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz naruszenie zakazu sądowego. Niewykluczone, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz o naruszenie zakazu sądowego.

23 listopada br. około godziny 14.50 policjanci na ul. Skalnej w Karpaczu zauważyli pojazd marki VW, a za kierownicą mężczyznę, który najprawdopodobniej nie posiadał uprawnień. Postanowili to sprawdzić i dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i ruszyli za nim. Po przejechaniu kilku kilometrów kierujący został zatrzymany. Był to 36-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 13 grudnia 2023 roku. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań, gdyż jego zachowanie wskazywało, że mógł on znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, wówczas odpowie również za to przestępstwo.

Fot. News4Media

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.