Jeleniogórscy policjanci przypominają kierowcom, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu należy zwolnić i zatrzymać pojazd we wskazanym przez niego miejscu. Przekonała się o tym 30-letnia jeleniogórzanka, która nie zareagowała na sygnały do zatrzymania i uciekała przed policjantami. Dodatkowo kierująca nie miała uprawnień. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letnią jeleniogórzankę podejrzaną o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie bez uprawnień.

24 października 2022 roku, około godziny 10.35 policjanci na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Ford Focus, którym kierowała kobieta. Włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe, a następnie dali jej znak do zatrzymania. Kierująca jednak nie zareagowała tylko jechała dalej. Funkcjonariusze ruszyli za nią. Została zatrzymana zaraz po tym, jak jeden z radiowozów ją wyprzedził, a drugi pojawił się za nią. Kierującą okazała się 30-letnia jeleniogórzanka. Oświadczyła, że nie zatrzymała się do kontroli, bo nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za popełnione czyny odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że w przypadku gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego – świetlnych oraz dźwiękowych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu może zmusić policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Osoby, które lekceważą obowiązujące przepisy prawne, narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.