Jan Hofbauer urodził się 21 sierpnia 1948 roku w Lubaniu. Zmarł w wieku 72 lat – 24 listopada 2020 roku, po długiej walce z chorobą.

Swoją pracę na rzecz samorządu lubańskiego rozpoczął z początkiem I kadencji Rady Miasta Lubań, kiedy został wybrany na radnego (27 maja 1990 r.) Dodatkowo ówczesna rada wybrała go na nieetatowego członka Zarządu Miasta. Jednocześnie w czasie trwania I kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów oraz członka Komisji Turystyki Rekreacji i Sportu Rady Miejskiej. Z pełnym zaangażowaniem współtworzył lubańską samorządność.

Ponownie w Radzie Miasta Lubań zasiadał w latach 1998-2002 (III kadencja Rady Miasta Lubań). 16 listopada 2014 roku po raz kolejny wszedł w skład rady, a radni zdecydowali, że będzie on stał na jej czele jako przewodniczący Rady Miasta Lubań. Funkcję tę pełnił do końca trwania VII kadencji.  Rada Miasta Lubań pod jego przewodnictwem podjęła wiele istotnych uchwał. Warto wymienić w tym miejscu decyzję o nawiązaniu współpracy z miastem Frydlant w Republice Czeskiej czy też uchwałę o utworzeniu nowej samorządowej jednostki organizacyjnej jaką jest Centrum Usług Wspólnych.  Przez długi czas, jako działacz organizacji CARITAS przy Parafii pw. Świętej Jadwigi Śląskiej, koordynował zbiórki żywności (angażując przy tym młodzież lubańskich szkół w pracę na rzecz potrzebujących). 

Zapamiętamy go również jako działacza i wieloletniego prezesa oraz honorowego prezesa klubu sportowego „Łużyce Lubań”.

– Pan Jan Hofbauer cenił życie rodzinne ponad wszystko, stawiając je na pierwszym miejscu – wspomina burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

– Jednocześnie umiejętnie działał w innych sferach życia. Jako, że był człowiekiem oddanym sprawie to angażował się w zadania na sto procent.   Dał się poznać jako sprawny organizator, działacz społeczny i sportowy. Jego największą pasją była piłka nożna, której oddał większą część swojego życia (był prezesem Klubu Łużyce Lubań). Zawsze leżała mu na sercu poprawa bazy sportowej w naszym mieście. Powstanie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, jak również plany rozwoju tego terenu, to jest w dużej mierze zasługa pana Hofbauera. 

Pogrzeb Jana Hofbauera odbędzie się w sobotę 5 grudnia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.