O śmierci nauczyciela poinformowało I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze.

Józef Kosiński urodził się 2 lutego 1931 roku w Muszkatówce (obecnie wieś na terenie Ukrainy). Wraz z rodzicami i rodzeństwem opuścił jednak wchód i zamieszkał w Kożuchowie (województwo lubuskie), a zaraz potem w Szklarskiej Porębie – na krótko, gdyż od 1952 roku został pełnoprawnym jeleniogórzaninem i pozostał nim aż do śmierci. Od urodzenia interesował się sportem, dlatego postanowił poświęcić mu całą swoją zawodową karierę. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, rozpoczął pracę w I Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze im. Stefana Żeromskiego, na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego. W międzyczasie ożenił się i został ojcem trojga dzieci.

W swojej karierze zawodowej miał okazję prowadzić lekcje z WF-u w Zespole Szkół Budowlanych, jak i Zespole Szkół Chemicznych. Zawód nauczyciela wykonywał do roku 1990. Był instruktorem piłki siatkowej i członkiem PTTK, a w latach 1991-1994 pracował jako ławnik w jeleniogórskim sądzie. Jako nauczyciel zdobył wiele nagród. Jako człowiek kochał kontakt z młodzieżą i poświęcał się dla innych.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 28 listopada 2020 roku o godzinie 12.30 na Nowym Cmentarzu w Jeleniej Górze. Msza Święta poświęcona pamięci Józefa Kosińskiego odprawiona zostanie 28 listopada 2020 roku o godzinie 7.30 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.