19 lutego w wieku 59 lat zmarła karpacka malarka Renata Jaryczewska.

Renata Jaryczewska była mieszkanką Karpacza urodzoną we Wrocławiu. Absolwentka wydziału matematyczno-przyrodniczego, kierunku biologii na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zawodowo była nauczycielką biologii, kochającą przyrodę, zwierzęta i otaczający ją świat.

Jej wielką pasją było malarstwo. Przez lata z zamiłowaniem uwieczniała piękno Karkonoszy. Tworzyła w technikach malarstwa sztalugowego, korzystając zarówno z doświadczeń warsztatu artystycznego jak i pogłębionej wiedzy przyrodniczej. Uczestniczka wielu wystaw i prezentacji środowiska artystycznego Karpacza.

Pani Renata kochała przyrodę, zwierzęta i otaczający ją świat. Oprócz pracy nauczycielskiej, którą wykonywała z pasją, włączała się w akcje i działalność wspierającą bezdomne i porzucone zwierzaki oraz ochronę środowiska. Była malarką, należącą do Towarzystwa Artystycznego Nowy Młyn w Szklarskiej Porębie. Na jej twórczość składają się obrazy olejne i akwarele, pokazujące piękno naszego górskiego regionu prezentowanych na licznych wystawach.

FOT. UM Karpacz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.