Czy w tym roku na ulicach naszych miast pojawią się świąteczne iluminacje? Jak wynika z sondażu firmy oświetleniowej, chce tego zdecydowana większość Polaków.

Drastyczne podwyżki cen prądu wymusiły na samorządach szukanie oszczędności, gdzie się da. Jednym z takich pomysłów jest rezygnacja lub ograniczenie świątecznych iluminacji i ozdób. W niektórych miastach będą skromniejsze, w innych pojawią się, ale nie na długo. Samorządowcy planują także skrócenie czasu ich świecenia.

– Ale nie chcemy całkowicie pozbawiać mieszkańców świątecznej atmosfery – zgodnie deklarują samorządowcy.

Nie wszystkim się to jednak podoba. Dlatego Multidekor, firma zajmująca się dekoracjami świątecznymi, zapytała Polaków, co sądzą o takim pomyśle. Sondaż przeprowadziła pracownia badawcza Insight Lab. Wyniki ankiety nie zaskoczyły.

Co wynika z sondażu?

Ponad 80 proc. Polaków uważa, że iluminacje w miastach to konieczny element świąt. 85 proc. badanych nie chce, żeby władze miast całkowicie zrezygnowały z iluminacji. Z jednego głównie powodu: budują one świąteczną atmosferę i sprawiają, że jeszcze bardzie oczekujemy Bożego Narodzenia.

Największy wpływ na tworzenie wspomnianej atmosfery mają iluminacje na budynkach i ulicach (50 proc. badanych) oraz choinki ustawione na placach czy rynkach (52 proc.).

Tylko co dziesiąty respondent chce całkowitej rezygnacji miast z iluminacji świątecznych. Nie stać nas bowiem na taką rozrzutność w czasach poważnego i mocno uderzającego nas po kieszeniach kryzysu energetycznego.

News4Media/fot. Pixabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.