Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim skontrolowali lokal, w którym dochodziło do nielegalnych gier hazardowych. Wewnątrz znaleźli działające bez zezwolenia automaty. Za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego, właścicielowi zabezpieczonych automatów grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z lwóweckiej komendy, uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie miasta udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Stróże prawa skontrolowali obiekt, znajdując w nim 3 automaty. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypomnijmy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

2 komentarze

  1. „Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.”
    100tys i 3 lata – straszna mi kara, pewnie byle pierwsza papuga zrobi z tego 20tys i 1 rok w zawiasach

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.