Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze na drodze krajowej 374 w powiecie świdnickim wytypowali do kontroli busa. Kierowca auta nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu auto zostało zatrzymane, a w jego wnętrzu funkcjonariusze ujawnili krajankę tytoniową. Nielegalny towar przewożony był w 45 workach ważących łącznie 900 kilogramów. 50-letni kierowca busa oraz 26-letni pasażer zostali zatrzymani.

 

W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze SG zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby w wieku 31 i 40 lat, które obsługiwały maszyny do cięcia tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 158 worków krajanki tytoniowej oraz osiem wiązek liści tytoniowych o wadze 224 kg. Zabezpieczono także maszynę służąca do ciecia tytoniu o wartości 6 tys. zł.
Łącznie zabezpieczono 4,3 tony nielegalnego tytoniu o wartości blisko 3 milionów złotych.

 

W sobotę 5 grudnia wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował trzymiesięczny areszt, natomiast wobec pozostałych sąd zarządził dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.