Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze na drodze krajowej 374 w powiecie świdnickim wytypowali do kontroli busa. Kierowca auta nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu auto zostało zatrzymane, a w jego wnętrzu funkcjonariusze ujawnili krajankę tytoniową. Nielegalny towar przewożony był w 45 workach ważących łącznie 900 kilogramów. 50-letni kierowca busa oraz 26-letni pasażer zostali zatrzymani.

 

W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze SG zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby w wieku 31 i 40 lat, które obsługiwały maszyny do cięcia tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 158 worków krajanki tytoniowej oraz osiem wiązek liści tytoniowych o wadze 224 kg. Zabezpieczono także maszynę służąca do ciecia tytoniu o wartości 6 tys. zł.
Łącznie zabezpieczono 4,3 tony nielegalnego tytoniu o wartości blisko 3 milionów złotych.

 

W sobotę 5 grudnia wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował trzymiesięczny areszt, natomiast wobec pozostałych sąd zarządził dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.