Majowy weekend na za nami. Od 29 kwietnia do 3 maja br. na naszych drogach doszło do kilkunastu kolizji, z których główną przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne zatrzymali 6 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Zatrzymani mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie.

2 maja br. około godziny 20.00 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na ul. Wolności do kontroli drogowej nietrzeźwą 17-latkę, która kierowała pojazdem marki Opel. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Dodatkowo nie posiadała ona uprawnień do kierowania.

Ponadto zatrzymali 3 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz 1 mężczyznę, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany manatem w wysokości 2500 zł.

Ponadto od piątku do niedzieli jeleniogórscy policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanychdo odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Każda z nich, w celu uniknięcia zatrzymania ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

30 kwietnia br. w Jeleniej Górze odbyło się XXIV Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy z okazji „Wiosny Cieplickiej”. Policjanci jeleniogórskiej drogówki czuwali nad bezpiecznym przebiegiem tego wydarzenia oraz dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów.

W tych dniach policjanci obsłużyli 356 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscach publicznych.

Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Za naruszenie zakazu sądowego kierującym grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowcom, którzy nie stosowali się do decyzji o cofnięciu im uprawnień grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.