Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.

28 stycznia 2022 roku, około godziny 3.20 policjanci jeleniogórskiej drogówki z polecenia oficera dyżurnego pojechali na ul. Goduszyńską w Jeleniej Górze, gdzie według zgłoszenia na moście doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze, 21-letni kierujący pojazdem marki Opel najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w barierę energochłonną. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.21-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.