– 45. Bieg Piastów zostanie rozegrany jako bieg indywidualny w dowolnym miejscu na świecie, ale z możliwością pokonania oryginalnej, oznakowanej trasy w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu. Nie będzie rywalizacji ani nagród, expo, cateringu, szatni, depozytu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci. Będzie wspaniała trasa w Jakuszycach, piękny medal, pamiątkowy gadżet, ale i możliwość ukończenia biegu Wordloppet! -informują organizatorzy.
Memoriał Michonia, Nocna 12 i Rodzinna 12 zostaną rozegrane na podobnych zasadach, jak biegi główne, a szczegóły ich przeprowadzenia mają być niebawem podane.
Określenie biegów, jako „indywidualnych, w dowolnym miejscu na świecie” oznacza, że każdy, kto chciałby uczestniczyć w BP może sobie sam, gdziekolwiek, wyznaczyć trasę na dystansie odpowiadającym biegom BP (50, 30, 25, 6 km) i jeżeli zarejestruje się, jako uczestnik BP, uiści opłatę startową, pobierze aplikację BP (która zarejestruje jego ślad GPS/TCX oraz potwierdzi pokonanie zdeklarowanego dystansu; można korzystać z własnych urządzeń) to zostanie uwzględniony jako uczestnik imprezy. Nie znajdzie się jednak ani w oficjalnej klasyfikacji BP, ani klasyfikacji WorlLoppet.
Przede wszystkim jednak trasy będzie można pokonywać też w Jakuszycach i zapewne nie zabraknie narciarzy, którzy wybiorą tę formę uczestnictwa w Biegu Piastów. Wystartować będzie można w dowolnym dniu i o dowolnej porze. Żeby jednak trafić do klasyfikacji Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema, trzeba pokonać oficjalny dystans Biegu Piastów w Jakuszycach na wyznaczonych trasach, pobiec z numerem startowym z chipem i aplikacją Biegu Piastów (bądź inną) i zrobić to w te dni, kiedy prowadzony będzie oficjalny pomiar czasu.
Harmonogram pomiaru czasu w Jakuszycach:

20-21.02.2021 8:00 – 17:00

26-28.02.2021 8:00 – 17:00

1.03.2021 8:00 – 20:00

5-7.03.2021 8:00 – 17:00
Całe to przedsięwzięcie potrwa aż 16 dni, od 20 lutego do 7 marca.
Leszek Kosiorowski z Biegu Piastów nie kryje, że wymyślenie ram organizacyjnych tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest Bieg Piastów, w obecnych warunkach było szalenie trudne.
– Właściwie na bieżąco wymyślaliśmy to wszystko na bieżąco z działaczami Worldloppet. Najważniejsze jednak, że ta forma Biegu Piastów została zaakceptowana, a wyniki osiągnięte w określonych warunkach, będą zaliczane do klasyfikacji. Mimo wszystkich trudności bardzo chcieliśmy zorganizować 45. Bieg Piastów, bo tego oczekiwali od nas uczestnicy, bo sami chcieliśmy, bo jesteśmy top winni naszym sponsorom, którzy zachowali się fantastycznie. Mimo trudności, żaden nas nie opuścił. Mówi Leszek Kosiorowski.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.