Nikołaj Lambrinow był pełniącym obowiązki dyrektora jeleniogórskiego szpitala od kwietnia. Gdy nasilała się walka z koronawirusem, Nikołaj Lambrinow został oddelegowany przez wojewodę dolnośląskiego w uzgodnieniu z marszałkiem województwa dolnośląskiego do kierowania Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej i przeciwdziałania pandemii COVID-19 w regionie. Wcześniej szefował Pogotowiu Ratunkowemu w Jeleniej Górze.

– Priorytetem na najbliższe miesiące jest oczywiście walka z COVID-19 i zagwarantowanie jak najlepszej opieki medycznej mieszkańcom Kotliny Jeleniogórskiej. Natomiast, po globalnym opanowaniu zagrożenia COVID-19, będziemy koncentrować się na prowadzeniu planowanych inwestycji oraz na docieraniu do pacjentów z naszą szeroką ofertą medyczną.  Nasz szpital dysponuje dużym potencjałem, co potwierdza chociażby funkcjonowanie 23 oddziałów leczniczych i 10 pododdziałów oraz 2 jednostek zamiejscowych – zapowiada Nikołaj Lambrinow, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

 

Nikolaj Lambrinow jest lekarzem medycyny ratunkowej i chirurgiem. Przez trzy lata, od 2017 roku był dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Wcześniej był  wieloletnim wicedyrektorem Szpitala Powiatowego w Bolesławcu i kierował tamtejszym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.