Zapraszamy na wydarzenia Nocy Muzeów 2024 na zamkowym wzgórzu we Wleniu. W sobotę, 18 maja, wybierzcie się na pełen nietuzinkowych wrażeń spacer do świata z piękną przeszłością. Kulminacją wydarzeń będzie koncert gitarowy braci Mikulskich w historycznych murach belwederu Pałacu Lenno, a później nocna wyprawa do Zamku Wleń, który oglądać będzie można w blasku świateł lamp naftowych. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Główne wydarzenia Nocy Muzeów na zamkowym wzgórzu we Wleniu rozpoczną się o godz. 18.00, ale spotkania w urokliwym miasteczku nad Bobrem warto rozpocząć znacznie wcześniej. Tego dnia już od rana zwiedzać będzie można zabytki, które wieczorową porą zyskają dodatkowe życie. Zwiedzanie Serca Doliny Bobru rozpocząć można od wizyty na zabytkowym rynku malowniczego miasteczka i stąd wybrać się można na niedługi spacer na zamkowe wzgórze, które wiosną tonie w zachwycającej zieleni, pachnie niedźwiedzim czosnkiem i pozwala dotykać niezwykłych dziejów urzekającego miejsca właściwie na każdym kroku.

W programie wycieczki po okolicy, do której znakomitym pretekstem mogą być niecodzienne wydarzenia kulturalne, warto przewidzieć wcześniejszą nieco wizytę w gościnnym Pałacu Lenno, który przyciąga nie tyko zabytkowym charakterem i historyczną atmosferą, ale i kawiarnią słynącą ze słodkich specjałów…

Historia na strunach pisana

W sobotę, 18 maja 2024 r. o godz. 18.00 w zabytkowym belwederze znajdującym się tuż obok Pałacu Lenno zabrzmi wspaniała muzyka w wykonaniu zjawiskowego duetu gitarowego Adama i Marka Mikulskich.

W programie kameralnego koncertu zatytułowanego „Historia na strunach pisana” znajdą się m.in. wspaniałe dzieła minionych epok oraz muzyka współczesna z nutą niebanalnego humoru. Obok utworów D. Scarlatti’ego, W.A. Mozarta, F.Chopina i M.D. Pujola w niezwykłych aranżacjach zabrzmią też kompozycje wykonawców koncertu.

Adam i Marek Mikulscy to rodzinny duet znakomitych gitarzystów, których koncerty są niepowtarzalnym przeżyciem i źródłem wspaniałych wrażeń. Bracia są wybornymi muzykami, obdarzonymi także nietuzinkowym poczuciem humoru. Urodzeni we Wrocławiu, wychowani w Sandomierzu, wyuczeni w Opolu życiem zawodowym i osobistym związani z Żarami (Adam) i Jelenią Górą (Marek).

Wieczorny spacer do Zamku Wleń oraz nocne zwiedzanie ruin warowni z lampami naftowymi i gawędą przy ognisku
Tuż obok Pałacu Lenno znajduje się zabytkowy kościółek św. Jadwigi Śląskiej. I właśnie przy wejściu do tej historycznej świątyni, po zakończeniu koncertu, ok godz. 19.30 czekać będą gospdarze Zamku Wleń, którzy zabiorą chętnych na niezwykły spacer na szczyt zamkowej góry i nocne zwiedzanie najstarszej murowanej warowni na Śląsku w blasku świateł lamp naftowych. Wyprawę poprowadzi wspaniała przewodniczka Katarzyna Kielijańska.

Więcej informacji dla zainteresowanych wydarzenie na stronie internetowej OKSiT we Wleniu TUTAJ

NOC MUZEÓW NA ZAMKOWYM WZGÓRZU
Wleński Gródek, sobota 18 maja 2024

PROGRAM

godz. 18.00 PAŁAC LENNO (BELWEDER)
Koncert kameralny
Historia na strunach pisana
w wykonaniu duetu
Adam Mikulski – gitara
Marek Mikulski – gitara

w programie
wspaniałe dzieła minionych epok
oraz muzyka współczesna
z nutą niebanalnego humoru

godz. 19.30 Kościółek św. Jadwigi Śląskiej (start)
Wieczorny spacer do ZAMKU WLEŃ
oraz nocne zwiedzanie ruin słynnej warowni
z lampami naftowymi i gawędą przy ognisku
którą snuć będzie Katarzyna Kielijańska

wstęp wolny!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.