Bogaty program imprez z okazji „Nocy Muzeów” przygotowało Muzeum Karkonoskie.

• Godz. 16:00 – 21:00

Pokaz i warsztaty formowania szkła na palniku gazowym, prowadzone przez Katarzynę Harasym w Laboratorium Szkła.

W Laboratorium szkła będzie również wystawiona gablota ekspozycyjna, ze szklanymi pracami wykonanymi przy naszym piecu hutniczym.

• Godz. 17.00 – 17.45

Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Legendy i podania Jeleniej Góry”, organizowanego dla uczniów szkół podstawowych z Jeleniej Góry i Powiatu Karkonoskiego przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.

• Godz. 18:00 – 19:00

Rowerem przez Euroregion Nysa. Pan Bolesław Osipik opowie zwiedzającym swoją historię podróży rowerowych przez Euroregion Nysa.

• Godz. 18.00 – 19.00

Warsztaty: „Kolorowe zabytki z naszego regionu”. Młodzi uczestnicy warsztatów ozdobią i pomalują wcześniej przygotowane formy odzwierciedlające znane zabytki i symbole architektoniczne Jeleniej Góry i okolic. Efektem końcowym będzie stworzenie galerii malarstwa ściennego, przedstawiającego charakterystyczne miejsca i obiekty widziane oczami dzieci.

• Godz. 19:00

Wernisaż wystawy pt. „Kontrastowe spojrzenia IV”. Wystawa prac graficznych uczestników sekcji graficznej Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, tworzonych podczas warsztatów odbywających się w Muzeum Karkonoskim.

• Godz.19.15 – 20.00

„Józef Gielniak (1932 – 1972) Mistrz linorytu. Życie i twórczość” – spotkanie z kuratorem wystawy, Anną Szczodrak.

• Godz. 20.15 – 21.00.

Oprowadzenie po wystawach stałych przez przewodników Muzeum Karkonoskiego.

• Godz. 21.00 -22.00

Inscenizacja przedstawienia pt. „Kopciuszek” wykonana przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Widowisko oparte na tematyce bajki „Kopciuszek” z wkomponowanymi pieśniami, ariami, duetami i tańcami różnych kompozytorów.

• Godz. 22.00 – 22.45

Oprowadzenie po wystawach stałych przez przewodników Muzeum Karkonoskiego.

• Godz. 22.50 – 24.00

Samodzielne zwiedzanie muzeum.

• W czasie trwania Nocy Muzeów będziecie mogli kupić herbatę, kawę oraz słodkości serwowane w Muzeum Karkonoskim przez „Empatię – Kawiarenkę Marzeń”.

– Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze:

• Godz. 17:00 – 20:00

Bezpłatne zwiedzanie wystaw plenerowych, w tym specjalnie na tę okazję udostępnionych wnętrz: wyrzutni rakiet KUB-M na podwoziu gąsienicowym, śmigłowca Mi-2 RL i stacji radiolokacyjnej Rt-17 DANIELA.

Bezpłatne zwiedzanie wystawy czasowej pt. „70-lecie utworzenia Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej”.

– Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie:

• Godz. 15:00 – 20:00

Wędrówka Szlakiem Hauptmannów. Będzie to wędrówka malowniczo położonym szlakiem łączącym Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie i Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie. To łatwa i dostępna trasa przeznaczona dla wszystkich turystów, niezależnie od wieku i stopnia przygotowania. Prowadzi przez malownicze, atrakcyjne kulturowo i przyrodniczo miejsca w Szklarskiej Porębie, Michałowicach i Jagniątkowie.

Przebieg Szlaku:

1. Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie,

2. PKP Szklarska Poręba Średnia,

3. Dom Hermanna Heindricha,

4. Dawny Cmentarz Ewangelicki,

5. Chata Izerska,

6. Chybotek,

7. Wodospad Szklarki (Teren Karkonoskiego Parku Narodowego),

8. Punkt Widokowy „Złoty Widok” w Michałowicach,

9. Kociołki,

10. Polana na Grzybowcu,

11. Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie.

• Godz. 17:00 – 22:00

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum.

– Muzeum Zamek Bolków w Bolkowie:

• Godz. 21:00; 22:00; 23:00

Nocne zwiedzanie z lampionami Zamku w Bolkowie. O godzinach 21.00, 22.00 i 23.00, z profesjonalnym przewodnikiem, w świetle lampionów – poznamy historię Zamku oraz jego legendy: O Skarbie Jana Z Czernej oraz Upiorze Błazna. To niezwykła okazja aby zobaczyć zamek skapany w blasku księżyca i przejść się dziedzińcami, które w nocnej porze nabierają magicznego klimatu tajemnicy. Na zamkowej wieży będziemy podziwiać nocną panoramę Bolkowa oraz piękno Doliny Nysy Szalonej.

Dodatkowo o 22.00 Zapraszamy na premierowe Nocne Zwiedzanie Zamku Świny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.