W najbliższych dniach radzimy kierowcom aby powściągnęli zapędy do zbyt szybkiej jazdy. Policja zapowiada bardzo intensywne działania kontrolne, które są elementem ogólnoeuropejskiej akcji.    

Szczególnego natężenie kontroli w okolicach Jeleniej Góry można się spodziewać jutro, 19 września, gdy prowadzona będzie akcja „Prędkość”.

– Działania te są skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze, oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie – zapowiada Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji i ostrzega: – Kierowcy, którzy przekroczą prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, stracą  prawo jazdy na 3 miesiące. W trakcie działań policjanci sprawdzą również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzą czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy korzystają z  pasów bezpieczeństwa. Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Kolejny intensywny w kontrole w skali całego kraju dzień to wtorek, 22 września, który ma być Europejskim Dniem bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Kontrolować uczestników ruchu ma  maksymalna możliwa liczba policjantów, a w ruch pójdzie cały dostępny sprzęt.

Obie akcje są elementem tygodniowego przedsięwzięcia „Safety Days”, czyli dni bezpieczeństwa drogowego. Realizowane jest w krajach, w których policje ruchu drogowego  państw zrzeszone są w organizacji Roadpol. Akcja potrwa do 22 września.

Fot. KMP Jelenia Góra

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.