Arkadiusz Sikora – nowy szef struktur dolnośląskiej Nowej Lewicy przebywał wczoraj, 19 stycznia, w Jeleniej Górze. Jak podkreślił gospodarz spotkania, Piotr Paczóski, Arkadiusz Sikora jest współprzewodniczącym nowych struktur wojewódzkich, desygnowanym na tę funkcje przez frakcję SLD. Drugi współprzewodniczący był powoływany przez frakcję „Wiosny”.Takie zasady przyjęła Nowa Lewica, nowa partia powstała przez połączenie Sojuszy Lewicy Demokratycznej i Wiosny.

W naszym regionie Nowa Lewica działa jako jedn struktura obejmująca cały powiat karkonoski oraz Jelenią Górę. Piotr Paczóski widzi konieczność korekty strategii partii na nadchodzące wybory do samorządów. Mimo że do zostało do nich jeszcze sporo czasu, Piotr Paczóski, jako szef struktur lokalnych zapowiada skuteczną walkę o mandaty zarówno do rady miejskiej, rady powiatu oraz do sejmiku wojewódzkiego. Na razie żadne szczegóły nie padły, natomiast wybrzmiała obietnica bardziej stanowczego zabiegania o realizację postulatów środowiska lewicowego. Z tego co mówił Piotr Paczóski, można się spodziewać, że lewica zamierza postawić na ludzi kompetentnych, znających się na specyfice pracy samorządu.

Arkadiusz Sikora odniósł się do spraw krajowych i przypomniał, że poselski klub parlamentarny lewicy, już w grudniu złożył w Sejmie propozycje ustawy w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19 dla osób pełnoletnich. Ta propozycja legislacyjna leży w sejmowej „zamrażarce” i nic się z nią nie dzieje. A w Polsce codziennie umierają setki osób. Arkadiusz Sikora zaapelował do wszystkich parlamentarzystów z Dolnego Śląska, aby zabiegali o wprowadzenie tej ustawy pod obrady Sejmu. Polityk przytoczył przykład Austrii, gdzie właśnie wchodzą w życie przepisy, że każda dorosła osoba niezaszczepiona z własnej winy, podlega karze finansowej w wysokości 3 600 euro. Lewica apeluje i ostrzega przed nadejściem kolejnej fali koronawirusa. – Mamy sygnały, że rząd celowo zmienił zasady finansowania testów na covid-19, aby ograniczyć ich ilość i w ten sposób ukryć faktyczny rozmiar pandemii – ostrzegał Arkadiusz Sikora.

4 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.