280 KM, napęd na cztery koła i do tego wideorejestrator – to najważniejsze parametry oraz wyposażenie najnowszego nabytku dolnośląskich policjantów, przy pomocy którego będą dyscyplinować piratów drogowych lekceważących obowiązujące przepisy, w tym zwłaszcza ograniczenia prędkości. Dzięki nieoznakowanej skodzie superb, która za chwilę rozpocznie służbę na drogach Dolnego Śląska, każdy kierowca stwarzający swoim zachowaniem zagrożenie dla innych uczestników ruchu, będzie musiał się liczyć z surowymi konsekwencjami.

Już za chwilę na drogach Dolnego Śląska rozpocznie służbę kolejne „narzędzie” przeznaczone do zwiększania poziomu bezpieczeństwa na szlakach komunikacyjnych naszego województwa. Przy jego pomocy policjanci będą przeciwdziałać przede wszystkim agresywnym zachowaniom kierowców oraz ujawniać wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

Flota policyjnych pojazdów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się bowiem o nowy nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Jest to auto marki Skoda Superb, które wykorzystywane będzie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Samochód został zakupiony częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, a częściowo ze środków samorządu lokalnego w układzie 50 procent na 50 procent.

Nowy radiowóz to samochód o pojemności 1984 cm³ i mocy aż 280 KM, wyposażony w napęd 4×4, co znacznie poprawia jego właściwości jezdne. Parametry skody pozwolą użytkującym ją funkcjonariuszom zatrzymać nawet najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców, którzy niestety mylą często drogi z torami wyścigowymi, rażąco przekraczając obowiązujące limity prędkości.

To już kolejny pojazd służbowe, które w tym roku trafił do dyspozycji dolnośląskich policjantów. – Łącznie flota naszego garnizonu w roku 2021 zasilona została 80 nowymi radiowozami, w tym wieloma wysoce specjalistycznymi autami, które pomagają mundurowym w realizacji najróżniejszych czynności, jak choćby obsługa wypadków drogowych – informuje mł. asp.Przemysław Ratajczyk.

6 komentarzy

    • Kolejne auto służbowe które będzie używane przez policjantów to celów prywatnych .Urząd skarbowy powinien przeprowadzić kontrolę w komendzie jeleniogórskiej.

  1. No proszę, mają nawet wideorejestrator, super. Ale odpuśćcie sobie tych piratów drogowych dzielni milicjanci. Zbyt niebezpieczne i niepotrzebne, władza oczekuje od was teraz czego innego – z taką bryką będziecie mogli znienacka z piskiem opon podjeżdżać pod byle żabkę i wyłapywać tych ultraniebezpiecznych przestępców, co nie noszą masek, albo kasować na osiedlach tych na kwarantannie co nie wystawiają ryjka do okna – wykrywalność wzrośnie wam o ponad 100%, zwiększenie dochodów budżetu z mandatów też o 100%… W końcu taki grożny przestępca, co wchodzi do marketu bez maski to taki sam niebezpieczny koleś, jak ten, co jedzie150 kmh napierdo..ny alkoholem czy najarany ziołem, prawda?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.