Dojazd do Kudowy -Zdroju wymaga wczesnej pobudki, bowiem pociąg Kolei Dolnośląskich odjeżdża ze stacji Jelenia Góra o godz. 5.30.

Pozwiedzaj i wróć pociągiem

Po niewiele ponad trzech godzinach jesteśmy w Kudowie-Zdroju, skąd można wyruszyć na wycieczkę na Szczeliniec lub Błędne Skały, albo zwiedzić park Zdrojowy i Muzeum Zabawek.

Malownicza trasa

Pociąg powrotny wyrusza o godz. 16.10. Bilet normalny kosztuje 27, 60 zł. To dobra, tańsza niż jazda samochodem, alternatywa podróżowania. Trasa bezpośredniego połączenia kolejowego między Górami Stołowymi a Karkonoszami jest na dodatek bardzo malownicza. Pociąg jedzie m.in. przez takie miasta: Polanica – Zdrój, Kłodzko Gł, Nowa Ruda, Wałbrzych Gł. Marciszów.

Do Krakowa bez przesiadki

To nie koniec dobrych wiadomości. Od 22 grudnia można będzie dojechać bez przesiadki z Jeleniej Góry do Krakowa. Trasa ma zupełnie nowy przebieg.

TLK SUDETY relacji Jelenia Góra- Kraków Główny dojedziemy bezpośrednio na południe Opolszczyzny czy na Górny Śląsk. Tym samym mieszkańcy Katowic, Gliwic, Kędzierzyna- Koźle, Prudnika, Nysy, Dzierżoniowa czy Świdnicy będą mogli bez przesiadki dostać się w Karkonosze. Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolicy, a także  Wałbrzycha i Świebodzic natomiast bez problemów będą mogli pozałatwiać swoje sprawy na Górnym Śląsku.

Pociąg ma kursować codziennie, ale będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Wyjazd z Jeleniej Góry  zaplanowany jest na godzinę 14.22. Trasa prowadzi przez Wałbrzych, Świdnicę, Kamieniec Ząbkowicki, Paczków, Nysę, Prudnik, Gliwice, Zabrze, Katowice, Mysłowice. Podróż trwa 6,48 godz. To dłużej niż trasa przez Wrocław, ale unika się przesiadek. Odjazd TLK SUDETY z Krakowa do Jeleniej Góry zaplanowany jest o godz. 6.42.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.