– Chcemy, by potomni wiedzieli, co w 2021 roku było ważne dla mieszkańców – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W kapsule znalazł się także pendrive z wypowiedzią prezydenta, który mówi między innymi o pandemii koronawirusa (stąd w kapsule maseczka i komin) oraz innych istotnych wydarzeniach z ostatniej historii miasta.

Kapsuła została umieszczona w iglicy wieży „zameczku” na Zabobrzu. Trwa remont tego zabytkowego budynku, w którym mieścić się będzie Osiedlowy Dom Kultury. Prace idą zgodnie z planem. Mają zakończyć się we wrześniu 2022 roku. Odnowiona została już altana, znajdująca się w parku.

Wykonawcą jest wrocławskie konsorcjum: LK Inwest Wrocław oraz KB Inwest Sp. z o.o. Wrocław. Koszt prac wyniesie prawie 9,5 mln zł. Zakres prac jest bardzo szeroki. W budynku głównym przeprowadzone zostaną m.in.. roboty rozbiórkowe i demontażowe (ściany działowe, stropy, schody, kanały wentylacyjne), roboty budowlane wewnętrzne, wymiana instalacji: elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, c.o., ciepłej wody użytkowej, p.poż. Będzie też nowa wentylacja i klimatyzacja.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.