Jak informują organizatorzy, wyselekcjonowane do tegorocznej edycji filmy będzie zobaczyć od 16 do 19 września. Także część wydarzeń towarzyszących zostanie przeniesiona na ten termin.

Organizacja Nyskiego Festiwalu Filmowego z udziałem ponad 20 różnych miejsc w trzech krajach już w normalnych warunkach stanowi nie lada wyzwanie“ – wyjaśnia Ola Staszel z t zespołu kierującego festiwalem.

W porozumieniu z partnerami i sponsorami podjęto  więc decyzję o przesunięciu programu festiwalu na późniejszy termin we wrześniu

Nyski Festiwal Filmowy od 2004 roku prezentuje w regionie trójstyku Polski, Czech i Niemiec aktualne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe.  Festiwal stanowi kulturowy pomost dla fanów filmu i kin artystycznych z trzech sąsiednich krajów oraz ważne miejsce spotkań dla krajowych i międzynarodowych twórców filmu oraz przedstawicieli przemysłu filmowego.

Oprócz trzech konkursów i różnych cykli filmowych, które prezentują stosunki i związki między narodami Europy Wschodniej oraz rzucają filmowe spojrzenie na przeszłość i przyszłość, w międzynarodowym programie festiwalu znajdą się także wydarzenia towarzyszące: koncerty, spotkania literackie, wystawy i imprezy. Wrześniowy program Festiwalu poznamy 18 maja.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.