W nowej części budynku przy ul. Kruszwickiej znajdują się Szkoła Podstawowa z ul. Wolności 117 oraz oddziały przedszkolne z budynku przy ul. Grottgera.

W jednym miejscu

Nareszcie wszyscy są w jednym obiekcie. Nie trzeba przewozić posiłków, dzieci będą w jednym miejscu, nauczyciele nie będą musieli krążyć po placówkach, a przede wszystkim dzieci i rodzice będą mieli lepsze warunki. Ładna okolica, ogrodzony teren, cisza i spokój gwarantują bezpieczeństwo dla dzieci.

Nowoczesny budynek

Budynek ma strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze zlokalizowane są sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. Przygotowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywać będzie się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnościami

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jeleniej Górze jest 45 oddziałów klasowych, internat, świetlica, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła branżowa I stopnia, szkoła przysposabiająca do pracy dla młodzieży z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, zespoły rewalidacyjne dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Przeprowadzki szkoły i przedszkola

Przeprowadzka szkoły z ul. Wolności na ul. Kruszwicką już się zakończyła i nauka rozpoczęła się od dzisiaj. ” Przed nami kolejne lata w nowoczesnej i pięknej szkole. Mamy nadzieję, że niedługo sytuacja epidemiologiczna pozwoli na prezentację nowej placówki” – czytamy na FB szkoły.

Teraz pora na przedszkole z ul. Grottgera. Ono było w najgorszym stanie. W zabytkowej kamienicy, ciasne i niewygodne, nie spełniające zasad bezpieczeństwa. Była najwyższa pora, by opuścić ten budynek.

Nauczyciele, dzieci i rodzice nie mogą doczekać zajęć w nowym obiekcie przy ul. Kruszwickiej. Prawdopodobnie rozpoczną je po świętach wielkanocnych.

Wykonawcą nowego budynku przy ul. było konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Everbest” z Zaręby. Inwestycja kosztowała 6,6 mln zł.

Na sprzedaż i dla miejskiego żłobka

Budynek, w którym obecnie znajduje się przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnościami przy ulicy Grottgera został wystawiony na sprzedaż.

Obiekt po szkole przy Wolności zostanie zmodernizowany i powstanie tu oddział żłobka miejskiego. – Planujemy stworzyć miejsce dla 108 dzieci w sześciu grupach – deklaruje Jerzy Łużniak- prezydent Jeleniej Góry. Na adaptację żłobka gmina otrzymała dofinansowanie z rządowego programu „Maluch+”. Zakończenie prac remontowych w budynku przy ul. Wolności 117 zaplanowane jest na grudzień tego roku.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.